ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ

29 Січня, 2024 р., 14:17
Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333 і від 30 серпня 2022 р. № 977» уточнено та конкретизовано категорію осіб ВПО за яких власник житла може отримати компенсацію, зокрема визначено, що компенсуються витрати за розміщення внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки).
22 Січня, 2024 р., 16:43
Почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Дану норму встановлено статтею 21 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 № 931-IX.
22 Січня, 2024 р., 16:05
24, 25 та 26 січня 2024 року відбудеться зустріч вищезазначених категорій з представниками Данської Ради у Справах Біженців, які будуть проводити реєстрацію на одноразову фінансову допомогу на закриття потреб на опалення.
12 Січня, 2024 р., 13:28
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО підтримає українські підприємства, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур. За програмою передбачено 10-15 проєктів співфінансування, з бюджетом від 18 до 36 млн грн кожен.
12 Січня, 2024 р., 13:20
Відповідно до статті 11 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.
11 Січня, 2024 р., 11:37
Від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України державою було запроваджено заборону припинення постачання житлово-комунальних послуг, зокрема електричної енергії, за несплату рахунків. Водночас Кабінетом Міністрів України 29.12.2023 року було ухвалено постанову №1405, якою внесено зміни до постанови КМУ від 05.03.2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» та скасовано мораторій на припинення постачання електричної енергії.
10 Січня, 2024 р., 14:35
В Україні працюючі жінки та жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, при оформленні листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами отримують відповідну допомогу. Підставою для її призначення є листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку.
09 Січня, 2024 р., 15:36
На сьогодні для нарахування пенсії необхідно мати не менше 15 років страхового стажу, до якого зараховуються лише ті періоди, за які було сплачено внески із заробітної плати не менше мінімального розміру, але у цьому випадку ви вийдете на пенсію у 65 років. Для того, щоб вийти на пенсію за віком досягнувши 60 років у 2024 році необхідно мати щонайменше – 31 рік страхового стажу, а у 2025 вже 32 і так до необхідних 35 років страхового стажу у 2028 році.