Помічник ветерана це той, хто полегшує діалог між органами влади та ветераном
Хто такий помічник ветерана, яка його місія?
Помічник ветерана – фахівець в громаді, який здійснює індивідуальний супровід ветеранів та сприяє ветеранам у реалізації їх можливостей, прав, гарантій, пільг. Його головним завданням є всебічна допомога і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя.
Які послуги надає помічник ветерана?
- консультації з питань працевлаштування, навчання, соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я;
- супровід у реалізації гарантій, пільг, прав, отримання послуг;
- допомога з пошуком програм підвищення кваліфікації, опанування нових навчальних програм, перепрофілювання;
- посередництво у взаємодії ветерана з органами влади;
- надання допомоги в оформленні документів, поданні заяв, підготовці документів;
- консультування щодо отримання психологічних послуг, зокрема з питань оформлення документів для отримання таких послуг;
- інформування про наявні в державі та громаді програми підтримки ветеранів;
- допомога в отриманні одноразової допомоги у разі загибелі ;
- допомога в отриманні зарплати полоненого
Послуги надаються на безоплатній основі!
Хто може звертатись до помічника?
- ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- члени сімей ветеранів війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
- військовослужбовці, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, та були звільнені з військової служби, зокрема демобілізовані у визначеному законом порядку.
Звернутися до помічника ветерана можна за адресою:
селище Братське, вул. Миру, 131 (адміністративне приміщення селищної ради), каб. 209, тел. 097 580 75 31 Лазарук Ольга Володимирівна
Нормативно-правові акти
06 Листопада, 2024 р., 09:19
Допомога та турбота про військових є пріоритетним напрямом роботи для всіх державних інституцій. Саме тому Національна служба здоров'я України спільно з Міністерством охорони здоров'я запустили пілотний проєкт “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”. Проєкт включає дві групи послуг: зубопротезування та зуболікування.
06 Листопада, 2024 р., 09:08
До уваги ветеранів ветеранів, які зацікавлені у проходженні безкоштовного навчального курсу для подальшого працевлаштування у сфері протимінної діяльності. Метою є зібрати інформацію від охочих долучитися до програми. Міністерство економіки України спільно з UNDP організовує безкоштовний курс для ветеранів за напрямком механізованого розмінування у протимінній діяльності. У межах заходу 10–12 ветеранів матимуть можливість пройти навчання.
06 Листопада, 2024 р., 08:38
16 Квітня, 2024 р., 09:58
Це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранської спільноти, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць. Її запущено командою Мінветеранів спільно з Червоним Хрестом України у тестовому режимі.
13 Квітня, 2024 р., 10:52
Військовослужбовці, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво, захворювання) внаслідок безпосередньої участі в АТО/ООС/інших заходах забезпечення безпеки та оборони України, мають право на встановлення групи інвалідності (або ж відсотку втрати працездатності, без встановлення групи інвалідності), та виплату одноразової грошової допомоги.
26 Березня, 2024 р., 10:36
Якщо посвідчення УБД стало непридатним (пошкоджене)
18 Березня, 2024 р., 13:38
Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №3552-ХІІ від 22.10.1993 року учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.