Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Братської селищної ради

Адреса: 55401 Миколаївська область, смт Братське, пров. Лікарняний, 3д.

Контактний телефон: (05131) 9 23 45

Директор Центру

Оксана Василівна Онопрієнко

Особистий прийом громадян: щовівторка з 9.00 до 12.00

На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

• громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
  • громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

Структурні підрозділи:

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та соціальної адаптації територіального центру

Завідувач відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та соціальної адаптації

Оксана Петрівна Головань

Відділення здійснює обслуговування громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги та соціальної адаптації:

• похилого віку;
  • осіб з інвалідністю;
  • хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю;
  • які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю.

Відділення виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян:

1) одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби;

2) предметами побутової гігієни;

3) продовольчими та промисловими товарами, тощо.

Відділення адресної допомоги має право організовувати надання на платній та безоплатній основі швацьких, перукарських послуг, послуг з ремонту вікон, дверей, дахів, парканів, розпилювання дров тощо.

Відділення соціальної допомоги вдома

Завідувач відділення соціальної допомоги вдома

Наталя Георгіївна Римаренко

Соціальну послугу “Догляд вдома” надають за місцем проживання або перебування осіб, що не можуть самі себе обслуговувати через часткову або повну втрату рухової активності (III, IV, V групи). Такі особи потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг у домашніх умовах, згідно з медичним висновком. Послугу надають соціальні робітники   територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Братської селищної ради.

Соціальний робітник відділення соціальної допомоги вдома надає такі послуги:

• допомога в самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування);
  • пересування в побутових умовах, ведення домашнього господарства:
  • закупівля і доставляння продуктів харчування, ліків та інших товарів;
  • приготування їжі;
  • косметичне прибирання житла;
  • оплата комунальних платежів;
  • дрібний ремонт одягу;
  • організація взаємодії з іншими фахівцями та службами: виклик лікаря, працівників комунальних служб, транспортних служб тощо;
  • навчання навичок самообслуговування;
  • допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичок користування ними;
  • психологічна підтримка;
  • надання інформації з питань соціального захисту населення;
  • допомога в отриманні безоплатної правової допомоги;
  • допомога в оформленні документів тощо.

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання

Завідувач відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання

Ольга Валентинівна Золотоноша

До відділення стаціонарного догляду на постійне або тимчасове проживання, повне державне утримання безоплатно приймаються одинокі громадяни похилого віку, особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують соціальну послугу стаціонарного догляду та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

1) житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом;

2) раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров'я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ;

3) цілодобовим медичним обслуговуванням;

4) слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, медикаментами відповідно до медичного висновку;

5) комунально-побутовим обслуговуванням.

УВАГА! Громадяни, які уклали договір довічного утримання (догляду), до відділення стаціонарного догляду не приймаються.