Основні рекомендації та правила для збору та вживання грибів

Дата: 18.10.2024 08:49

1. Збирайте тільки знайомі гриби

• Якщо ви не впевнені на 100%, що гриб їстівний, краще його не брати.
  • Навіть досвідчені грибники можуть помилятися, тому важливо знати відмінності між їстівними та отруйними грибами.

2. Уникайте збирати старі та пошкоджені гриби

• Старі гриби можуть містити токсини, а також легко накопичують шкідливі речовини з ґрунту.
  • Гриби з пошкодженими або почорнілими частинами також слід уникати.

3. Збирайте гриби в чистих місцях

• Уникайте збору грибів поблизу доріг, промислових підприємств або звалищ, оскільки гриби мають властивість накопичувати важкі метали та токсини з навколишнього середовища.

4. Перевіряйте кожен гриб перед приготуванням

• Вдома ще раз перегляньте всі зібрані гриби, щоб переконатися, що ви не взяли отруйні види.
  • Якщо є сумніви щодо якості або виду гриба, краще його не використовувати.

5. Готуйте гриби одразу після збору

• Свіжі гриби швидко псуються, тому їх потрібно приготувати або засушити протягом одного-двох днів після збору.

6. Попередня обробка грибів

• Гриби слід ретельно промити та почистити перед приготуванням.
  • Багато грибів, навіть їстівних, потребують відварювання (інколи по кілька разів), щоб видалити шкідливі речовини або знизити їх токсичність.

7. Не вживайте сирі гриби

• Більшість їстівних грибів можуть бути небезпечними у сирому вигляді, тому їх слід завжди піддавати термічній обробці.

8. Обмежте кількість грибів в раціоні

• Гриби важко перетравлюються, тому не рекомендується зловживати ними, особливо людям із проблемами шлунково-кишкового тракту, дітям та літнім людям.

9. Не довіряйте "народним" методам перевірки грибів

• Методи перевірки за допомогою срібних ложок або цибулі є ненадійними. Багато отруйних грибів не змінюють свого вигляду під час приготування або термічної обробки.

10. Отруєння грибами: що робити?

• У разі підозри на отруєння грибами, негайно викличте швидку допомогу.
  • До прибуття лікаря слід випити багато води, викликати блювоту та прийняти активоване вугілля.