Перемагає той, хто пам’ятає. В Братському музеї відбувся патріотичний захід «Сонях пам’яті»
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є обов’язком держави і суспільства.
В Братському музеї імені М.М. Радкевича відбувся патріотичний захід «Сонях пам’яті» для учнів 9 класів Братського ліцею № 2. Керівниця музею Валентина Богдан розповіла його учасникам про трагічні події 2014 року, в пам’ять про які й було започатковано Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину.
Російсько-українська війна розпочалася 20 лютого 2014 року, а бої за Іловайськ в серпні того ж року стали однією із кульмінаційних точок її початкової стадії, справивши серйозний вплив як на українське суспільство, так і на міжнародні відносини в Європі.
29 серпня 2014 року агресор накрив вогнем наших захисників у соняшникових полях під час виходу із «зеленого коридору». Там полягли 366 українських воїнів, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто нагадування про історичну мужність наших воїнів, але також символізує життя. Іловайськ – це не лише трагедія, а й сторінка української незламності, це чин і подвиг українських військових. Пам’ятаймо, що попри втрати та обман ворога наші воїни не здалися, а продовжили прорив із пастки та боротьбу.
У цей день ми згадуємо тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а також десятки тисяч полеглих від 2014 року в сучасній російсько-українській війні захисників і захисниць України. Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями борців за волю і державну самостійність. Це воїнство мужньо здобувало героїчні перемоги і ризикувало життям за українську свободу.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих Героїв.