Держпродспоживслужба інформує: вивезення вантажів до Європейського Союзу, які підпадають під дію Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 від 22 жовтня 2019 року

Дата: 17.06.2024 13:13

До уваги операторів ринку! Щодо вивезення вантажів до Європейського Союзу, які підпадають під дію Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 від 22 жовтня 2019 року «Про тимчасове посилення офіційного контролю та надзвичайних заходів, що регулюють ввезення до Союзу певних товарів із деяких третіх країн, імплементуючи Регламенти (ЄС) 2017/625 та (ЄС) № 178/2002 Європейського Парламенту та Ради та скасування Комісії Регламенти (ЄС) № 669/2009, (ЄС) № 884/2014, (ЄС) 2015/175, (ЄС) 2017/186 та (ЄС) 2018/1660» Держпродспоживслужба повідомляє наступне.

Зметою належного виконання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» повідомляємо про необхідність дотримання операторами ринку умов Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 від 22 жовтня 2019 року, який встановлює:

перелік харчових продуктів і кормів нетваринного походження з певних третіх країн, які підлягають тимчасовому посиленню офіційного контролю при їх ввезенні до Союзу;

особливі умови, що регулюють надходження до Союзу відповідних категорій вантажів харчових продуктів і кормів через ризик зараження мікотоксинами, включаючи афлатоксини, залишки пестицидів, пентахлорфенолу та діоксинів, а також мікробіологічне зараження:

* вантажі харчових продуктів і кормів нетваринного походження з третіх країн або частин цих третіх країн;

*вантажі складних харчових продуктів, що містять будь-які харчові продукти, перелічені в Таблиці 1 до Додатку II цього регламенту, через ризик забруднення афлатокс  инами в кількості понад 20 % від окремого продукту або суми цих продуктів і підпадають під коди CN;

– правила щодо частоти перевірок ідентифікації та фізичних перевірок партій харчових продуктів і кормів;

– правила щодо методів, які будуть використовуватися для відбору проб і лабораторних аналізів для партій харчових продуктів і кормів, зазначених в цьому регламенті;

– правила щодо зразка офіційного сертифіката, необхідного для супроводу вантажів харчових продуктів і кормів та вимог до такого офіційного;

– правила видачі заміни офіційних сертифікатів, необхідних для супроводу вантажів харчових продуктів і кормів, зазначених у пункті (b) цього параграфа, відповідно до статті 90(c) Регламенту (ЄС) 2017/625.

Випуск у вільний обіг на митній території Європейського Союзу вантажів, які зазначені у додатку Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 від 22 жовтня 2019 року  можливо лише після пред’явлення.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 від 22 жовтня 2019 року кожна партія харчових продуктів і кормів, перелічених у Додатку II до цього регламенту, повинна супроводжуватися результатами відбору проб і аналізів, проведених на цій партії компетентними органами третьої країни походження або країни, звідки відправляється партія, якщо ця країна відрізняється від країни походження та офіційним сертифікатом відповідного зразка.

Офіційний сертифікат повинен відповідати таким вимогам:

а) він повинен бути виданий компетентним органом третьої країни походження або третьої країни, звідки надсилається вантаж, якщо ця країна відрізняється від країни походження;

б) він повинен містити ідентифікаційний код вантажу, якого він стосується;

в) він повинен бути виданий до того, як вантаж, якого він стосується, вийде з-під контролю компетентного органу третьої країни, що видає сертифікат;

г) воно має бути дійсним не більше чотирьох місяців з дати видачі, але в будь-якому випадку не більше шести місяців з дати результатів лабораторних аналізів.

Зразок офіційного сертифіката, необхідного для супроводу визначених вантажів харчових продуктів і кормів, та методичні вказівки щодо його оформлення розміщено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби (https://dpss.gov.ua) в розділі „Міжнародне співробітництво” – „Ветеринарія та безпечність” – „Сертифікати на експорт з України” за посиланням:

З метою уникнення необґрунтованих затримок  із вищезазначеними вантажами на прикордонних контрольних постах і пунктах контролю при здійсненні експортно-імпортних операцій, просимо відповідних операторів ринку взяти до відома дану інформацію та ознайомитись з вимогами Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 за посиланням: