В Братській громаді вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Дата: 04.06.2024 12:43

04 червня в Братській громаді проведено заходи, присвячені Дню вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Більше ніж 1865 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. Станом на ранок 3 травня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 546 дітей загинули та понад 1319 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Найбільше постраждало дітей у Донецькій - 530, Харківській - 356, Херсонській - 150, Дніпропетровській - 136, Київській - 130, Запорізькій - 108, Миколаївській – 104 областях. Війна забрала у великої кількості українських дітей можливість зростати, навчатись, відпочивати, радіти кожному дню, а також жити.

Долучившись до акції Першої леді Олени Зеленської «Голоси дітей» у Парку Слави в селищі Братське відбувся захід – відкриття пам’ятного знаку «Дитинство обпалене війною». В урочистостях взяли участь представники Братської селищної ради, установ та організацій селища, вихованці БТШЮ.

До присутніх звернулась селищний голова Неля Собко. У своїй промові вона закликала присутніх пам’ятати про щоденні трагедії в зоні бойових дій, про великі жертви, про смерть невинних дітей, які внаслідок війни втратили все, домівки, рідних, життя. Подякувала нашим Героям-захисникам, які незупинно, не знаючи страху боронять нашу Батьківщину від ворога. Наголосила на необхідності вшанування пам’яті тих, хто віддав за мир і спокій в наших домівках найдорожчу плату – своє життя.

Фото без описуНа символічному дереві учасники заходу повісили дзвіночки та іграшкових янголів – душі загиблих дітей.

Захід закінчився хвилиною мовчання. Усі присутні схилили голови, вшановуючи пам’ять наших Героїв та невинно убієнних дітей, тільки дзвіночки, колихаючись від вітру, порушували тишу, ніби промовляючи «досить війни».