Братська ДПІ інформує підприємців про терміни звітування та сплати за податковими платежами

Дата: 30.01.2024 10:32

Братська ДПІ  звертає увагу суб’єктів господарювання на те, що на початку року підприємцям важливо правильно відзвітувати за минулий рік.

Так, ФОПи 3 групи на спрощеній системі оподаткування повинні подати декларації за 2023 рік до 9 лютого 2024 року.

ФОПи 1 та 2 груп можуть подавати декларації до 29 лютого, але краще з цим не затягувати.

Фактично за IV квартал 2023 року ФОПи 3 групи можуть заплатити єдиний податок (5% від доходів) до 19 лютого. Втім, відкладати платіж на такий довгий термін також не рекомендується.

Підприємці 1 та 2 групи на спрощеній системі оподаткування повинні сплатити єдиний податок за січень до 19 числа. Сума платежів з 1 січня 2024 року складає 302,80 гривні та 1420 гривень відповідно.

З 1 серпня 2023 року єдиний податок платять всі. Не платити можуть лише ФОПи 1 та 2 групи, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться бойові дії.

Сплатити ЄСВ за IV квартал 2023 року усі підприємці повинні до 19 січня. Розмір платежу – 4 422 гривні. На період воєнного стану та 12 місяців після його завершення сплата Єдиного соціального внеску є добровільною, але у випадку відсутності платежу не буде нараховуватися страховий стаж.