Робота з особами без громадянства

Дата: 07.08.2023 09:12

Особа без громадянства (далі – апатрид) – особа, яка не розглядається як громадянин будь-якою державою в силу дії її закону. Людина може народитися без громадянства або стати апатридом пізніше. Основною причиною відсутності громадянства є втрата громадянства в одній державі та неможливість набути громадянство в іншій державі. Також частіше діти залишаються у даному статусі через народження без громадянства (наприклад якщо дитина народилася у батьків у такому ж статусі). Отже, основна проблема та навіть можна сказати небезпека для таких осіб полягає у тому, що в майбутньому вони будуть обмежені в реєстрації їхнього народження, згодом з’являться труднощі у здобутті або відсутність здобуття освіти, реєстрації шлюбу та влаштування на роботу. А згодом, навіть після смерті людини, свідоцтво про смерть видаватися не буде.

Тому Братським центром соціальних служб Братської селищної ради директором Ліною Гризоглаз, фахівцем із соціальної роботи Світланою Силенко було надано допомогу особі без громадянства у зібранні та оформленні документів, які в майбутньому будуть необхідні в отриманні документу, що посвідчує особу.