Братська селищна рада
Миколаївська область, Вознесенський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства

Дата: 22.06.2023 22:40
Кількість переглядів: 687

Для правоохоронної системи України 2022 - 2023 роки стали роками безпрецедентної роботи із воєнними злочинами: знищенням майна, вбивствами, катуваннями, викраденнями, нанесенням тілесних ушкоджень, насильством. Попри те, що фокус уваги суспільства зосереджений на збройному конфлікті, життя триває, суспільство продовжує жити у своєму ритмі. Проблема домашнього насильства для українського суспільства була завжди актуальною та поширеною.

Фото без опису

Ця проблема змусила Україну вносити законодавчі зміни у сфері домашнього насильства. Зокрема, у 2018 році був прийнятий та набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а також внесено низку законодавчих змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, а також Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині притягнення до відповідальності за домашнє насильство.

На жаль, проблема не зникне сама собою навіть після перемоги України.  Соціальне та економічне напруження зросло. Багато родин змушені переміщуватися в більш безпечні регіони й у пошуках житла опиняються в обмеженому просторі, деякі родини втратили житло та роботу.  А це – один із каталізаторів збільшення випадків домашнього насильства. Але важливо знати, що при здійсненні насильства потрібно звернутися до відділення поліції №1Вознесенського району управління поліції НПУ ГУНП України. Окрім поліції по протидії домашньому насильству в Братській селищній раді бере низка органів, які працюють між собою. Це зокрема служба у справах дітей та Братський центр соціальних служб, який в подальшому за потребою особи бере під особистий контроль дану сім’ю та надає ряд послуг, одна з яких є психологічна допомога. Також центр співпрацює з Братським бюром безоплатної правової допомоги та Обласним центром соціально-психологічної допомоги відділення «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статті».

Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави:

  • допомога постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією росії проти України

Сексуальне насильство під час війни має багато проявів. Це і зґвалтування, навіть якщо людина не чинить опір при вчиненні відносно неї сексуальних дій в небезпеці, і примус до оголення, примусове роздягання (наприклад, на ворожих блокпостах), тортури сексуального характеру, травмування чи каліцтво статевих органів, і навіть погрози вчинення таких дій.

Звернувшись до системи безоплатної правової допомоги, можна отримати консультацію юриста, допомогу із зверненням до поліції, представництво інтересів у суді. 

  • допомога постраждалим від домашнього насильства

Після 24 лютого проблема домашнього насильства не зникла. Його вчиняють найближчі люди – рідні та близькі.

Протидія домашньому насильству на часі навіть під час війни. Та постраждалі часто не знають, що робити й як захиститися.

При відділенні «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статті» Обласного центру соціально-психологічної допомоги особи та сім’ї можуть отримати допомогу та тимчасове місце проживання.

 

 

Директор центру                                                             Ліна Гризоглаз


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь