Робоча зустріч тему: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення»

Дата: 02.05.2023 09:49

28.04.2023 завідувачем Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком проведено робочу зустріч із начальником Вознесенського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Геннадієм Бровком на тему: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», під час якої обговорено національну практику застосування відновного підходу в правосудді та актуальні питання співпраці установ щодо забезпечення прав неповнолітніх згідно зазначеного проекту.

Так,  однією із вагомих особливостей відновного підходу є залучення до обговорення всіх сторін правопорушення та прийняття рішення як можна виправити наслідки того, що сталося, і запобігти повторенню подібного в майбутньому, а основними принципами є: відшкодування заподіяної шкоди потерпілим особам; прийняття правопорушником почуття відповідальності за свій вчинок; самовизначення сторін; залучення громади до вирішення конфлікту за умови активної участі сторін у процесі відновлення порушених стосунків.

Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» може бути застосована у разі: наявності потерпілої сторони - фізичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди; вчинення неповнолітнім вперше кримінального проступку або нетяжкого злочину; визнання неповнолітнім факту вчинення кримінального правопорушення; згоди неповнолітнього і потерпілого на участь у Програмі відновлення.

Крім цього, в рамках функціонування консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі районного сектору, проведено консультування з правових питань п’ятьох осіб, надано обґрунтовані роз'яснення щодо отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, переоформлення посвідчення водія, перезакріплення номерних знаків транспортного засобу, стягнення аліментів на неповнолітніх дітей та компенсації за постійний догляд за особою, яка його потребує, а також відповідні інформаційні матеріали (буклети), візитівки з контактними даними бюро.