Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу

Дата: 14.02.2023 09:45

09.02.2023 завідувачем Братського бюро правової допомоги Василем Чорновалюком спільно з директоркою Братського центру соціальних служб Братської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області Ліною Гризоглаз, за участі практичного психолога центру Людмили Бакуменко та фахівців установи, проведено захід на тему: «Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні», в рамках якої обговорено інформування та дієві механізми протидії цьому явищу в мережі «Інтернет», співпраці установ щодо захисту прав дітей.

Кібербулінг – це  цькування, образи чи погрози, які лунають на адресу дитини за допомогою засобів електронної комунікації (повідомлення у соціальних мережах, миттєві повідомлення, електронні листи, СМС).

Кібергрумінг, або онлайн-грумінг – це вид сексуального насильства проти дітей в інтернеті. Шахраї реєструються в соцмережах під виглядом підлітків, «входять» у довіру до своїх ровесників, щоби отримати від них інтимні фото чи відео, а потім шантажують, аби здобути ще відвертіші матеріали, гроші чи взагалі змусити до особистих зустрічей в офлайні.

Така протиправна поведінка в мережі «Інтернет» є підставою для притягнення кривдника до відповідальності.

Всі особи, які стали жертвами чи свідками кібербулінгу/кібергрумінгу, можуть звернутися за допомогою:

● Національна дитяча «гаряча» лінія:  0 800 500 225  або  116 111 (безкоштовно з усіх мобільних).
● Національна поліція України – 102;
● Контакт-центр безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103;
● Освітній омбудсмен – 03058, м. Київ, відділення поштового зв’язку 58, а/с 48, телефон: 095 143-87-26, email: ez@eo.gov.ua

Також, в рамках функціонування консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі центру, проведено консультування з правових питань трьох осіб, надано обґрунтовані роз'яснення щодо продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, стягнення заборгованоті зі сплати аліментів та пільг по сплаті судового збору, крім цього, надано відповідні інформаційні матеріали (буклети), візитівки з контактними даними бюро.