14 жовтня – День захисників та захисниць України, День Українського козацтва

Дата: 14.10.2022 00:55

В цьому дні сплелося наше героїчне минуле з нашим героїчним сьогоденням. Адже наші герої – достойні нащадки своїх прадідів, самовіддано захищають Батьківщину, покладаючи на вівтар війни найвищу жертву – своє життя. Прикладом незламності серед багатьох підрозділів Збройних Сил України та Національної гвардії України є полк «Азов».

Сформований з добровольців в 2014 році, протистояв російській навалі на Донбасі. Бійці «Азову» брали участь в багатьох битвах та особливо відзначилися підчас визволення Маріуполя в червні 2014 року.

Російська пропаганда називала азовців фашистами, але завдяки їхній відвазі до Маріуполя повернулися мир і спокій, місто продовжувало жити мирним життям.

24 лютого 2022 року, з початком масового російського вторгнення, азовцям довелося знову захищати рідне місто.

Весь світ, затамувавши подих, спостерігав як загарбники знищували Маріуполь, але вони не змогли знищити його захисників. Його оборонці виявились міцнішими за бетон та сталь. Незважаючи на брак набоїв, медикаментів, води та їжі, вони безжально били ворога, захищаючи кожен метр рідної землі.

Тож пам’ятаймо подвиг загиблих героїв – янголів Маріуполя. Схилімо голови та згадаємо кожного, хто не скорився, хто віддав своє життя за мир і спокій рідного краю, за свободу і незалежність Батьківщини.