Скасування військового збору для захисників України на час війни

Дата: 21.07.2022 14:54

Братська ДПІ інформує, що 09 липня 2022 року набрав чинності Закон України від 19 червня 2022 року 2308-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2308), яким внесено зміни до п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

Так, не підлягають оподаткуванню військовим збором, у період дії правового режиму воєнного стану, доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців та працівників:

- Збройних Сил України,

- Національної гвардії України,

- Служби безпеки України,

- Служби зовнішньої розвідки України,

- Державної прикордонної служби України,

- осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України,

- Управління державної охорони України,

- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,

- інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації.