Дата: 21.01.2022 10:20

22 січня – День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акта возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

22 січня 1918 року у приміщенні київського Будинку вчителя було підписано IV Універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській площі в Києві було проголошено Акт соборності українських земель.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперії – і возз'єднався на своїй землі в єдину Українську державу.

22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.

21 січня 2022 р. з нагоди свята в Братській селищній раді відбулися урочисті заходи.

З вітальним словом до присутніх звернулась заступник Братського селищного голови Наталя Беньковська. Вона побажала миру, єдності, а захисникам Вітчизни, які боронять її кордони в цей нелегкий час, стійкості та сили духу.

Чудові українські пісні учасникам зібрання дарували вихованці вокальної студії «Срібні роси».

Завершився захід покладанням квітів до погруддя Тараса Шевченка.