Звітуємо про контрольовані операції до 01 жовтня 2021 року

Дата: 27.08.2021 09:02

Головне управління ДПС у Миколаївській області нагадує, що 01 жовтня 2021 року спливає термін подання Звіту про контрольовані операції за 2020 рік.

Відповідно до вимог ст. 39 Податкового кодексу України, абсолютно всі платники податків, які в 2020 році здійснювали контрольовані операції - повинні подати Звіт про контрольовані операції, у яких річний дохід від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 млн. гривень і обсяг господарських операцій з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 млн. гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий рік.

Звертаємо увагу, що 19.03.2021 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 841 (далі-наказ No841) «Про внесення змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції», яким було внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції»

Наказ №841 виданий згідно з п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з метою приведення у відповідність до Закону України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон № 466).

Водночас Звіти, подані платниками до набрання чинності наказом № 841 та запровадження можливостей надання Звіту за оновленою формою, вважаються дійсними.