АТ "Миколаївгаз"

Дата: 27.01.2020 16:37

До уваги споживачів газу!

З січня 2020 року споживачі газу будуть отримувати два рахунки: один - за газ, другий – за його доставку.

У 2020 році рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена  плата за доставку газу.
Тому з січня місяця всі споживачі газу будуть отримувати два рахунки: один за газ від постачальника, другий – за його доставку від Оператора ГРМ.

Постановою НКРЕКП  3035 від 24 грудня 2019 року тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Миколаївгаз» складає:

• з 01 січня 2020 року – 1,308 грн.
  • з 01 липня 2020 року - 1,62 грн.

Яким буде платіж за доставку газу?

Рівномірний, однаковий та незмінний щомісяця. Захищений від сезонних коливань та економний.

Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишається незмінним. Тому взимку фінансове навантаження при сплаті за газ зменшується.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році.

Газовий рік - це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується наступним чином: сума кубів газу, спожитого за газовий рік, ділиться на 12 місяців і множиться на тариф на доставку. Ці 12 рівних платежів сплачуються споживачами щомісячно впродовж року. Але за бажанням споживач може оплатити за доставку одним платежем — наперед за кілька місяців. Таким чином він зменшить свої витрати на комісії банків при проведенні платежів.

Оплата відповідно до умов Типового договору на розподіл проводиться до 20 числа місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу.

Приклади розрахунку щомісячної плати за доставку:

- споживач, який використовує газ на індивідуальне опалення житла, з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року спожив 2,5 тис. кубометрів газу.

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу для споживача з індивідуальним опаленням:

2500 кубів / 12 міс. х 1,308 грн. = 272,50 грн./місяць (сплачує з січня по червень 2020 року);

2500 кубів / 12 міс. х 1,62 грн. = 337,50 грн./місяць (сплачує з липня по грудень 2020 року).

- споживач використовує газ тільки на приготування їжі. З 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року він використав 100 кубометрів газу.

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу для споживача з газовою плитою:

100 кубів х / 12 міс. х 1,308 грн. = 10,90 грн./місяць

100 кубів х / 12 міс. х 1,62 грн.  = 13,50 грн./місяць

Розрахунковий рахунок:

Оператор газорозподільних систем АТ "Миколаївгаз" ЄДРПОУ  05410263 , р/р UA593264610000026004300004893 в АТ Ощадбанк

Станом на 20.01.2020 року вже підписані договори на отримання платежів за розподіл через Укрпошту, Ощадбанк і ПриватБанк.

Чи треба платити, якщо газом не користуєшся?
За доставку газу треба платити, навіть якщо ви не використовуєте газ в окремі періоди.

Для нового побутового споживача, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців або за умови відсутності споживання природного газу побутовим споживачем протягом усього попереднього газового року, річна замовлена потужність споживача визначається на рівні планових об'ємів споживання, що розраховуються виходячи з групи споживання побутового споживача відповідно до додатка 1 до Кодексу ГРМ.

Якщо газове обладнання не використовується взагалі, і ви не плануєте цього в майбутньому, то вам варто розглянути можливість від’єднання від газових мереж. Для цього необхідно написати відповідну заяву в Центрі обслуговування клієнтів для розторгнення договору з АТ «Миколаївгаз».

На що йдуть гроші за доставку газу?

Кошти, які ви сплачуєте за доставку газу, АТ «Миколавїгаз» спрямовує на забезпечення безпечного та безперебійної доставки газу у ваші оселі – діагностику всієї газової системи Миколаївської області, ремонт та реконструкцію газопроводів та обладнання, установку побутових лічильників, утримання аварійної служби, розвиток клієнтського сервісу та багато іншого.

Інформацію про річну замовлену потужність, рахунки на оплату послуги за розподіл природного газу ви можете знайти в Особистому кабінеті споживача газу на сайті 104.ua в розділі Доставка газу.

Консультації для споживачів з усіх питань проводить Контактний центр для споживачів газу Миколаївської області за номером (0512) 777-104 або (067) 65-70-104.